Koszykarki BC Polkowice wyrównały stan finałowej rywalizacji

W drugim spotkaniu finałów Basket Ligi Kobiet BC Polkowice wygrało z AZS-em Lublin 80:62.

Polkowiczanki, obrończynie tytułu, zmobilizowane po pierwszej porażce w wielkim finale, która była jednocześnie pierwszą przegraną w ekstraklasie w tym sezonie przed własną publicznością, rozpoczęły mecz agresywnie, lecz brakowało im skuteczności. Lublinianki nie zamierzały tracić animuszu i werwy – prowadziły 8:4, a nawet 13:6 po rzucie za trzy punkty Aleksandry Stanacev zza linii 6,75 m w 5 minucie. W samej końcówce akcja Liliany Banaszak, skrzydłowej reprezentacji dała polkowiczankom minimalne prowadzenie 18:17.
Druga kwarta należała zdecydowanie do podopiecznych trenera Karola Kowalewskiego, które po rzutach z dystansu Klaudii Gertchen oraz wejściach pod kosz Banaszak prowadziły po niespełna czterech minutach 37:22, co oznacza, że tę część wygrały aż 19:5.
Po 20 minutach obrończynie tytułu miały 49 punktów na koncie, a wicemistrzynie, które w drodze do finału wyeliminowały najpierw Arkę Gdynia (3-0), a następnie najlepszą drużynę sezonu zasadniczego PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp. (3-1), 37 pkt.
W drugiej połowie lublinianki zmniejszyły straty do sześciu punktów po akcji liderki Sparkle Taylor, która w środę zdobyła aż 32 pkt i AZS UMCS przegrywał w 23. minucie 43:49. Amerykanka Erica Wheeler, gwiazda ligi WNBA, dała sygnał do bardziej agresywnej gry Polkowic. Pod koniec trzeciej kwarty drużyna BC prowadziła 62:45, a w ostatniej kwarcie nie pozostawiła wątpliwości, że w czwartek była zdecydowanie lepsza od rywalek.
Po rzucie kapitan Weroniki Gajdy za trzy punkty (jedynym takim celnym w jej wykonaniu) polkowiczanki…