Konflikt w ZS 15. Nie będzie mediacji – nauczyciele odrzucają propozycję urzędników

Narasta konflikt w jednej z największych placówek edukacyjnych we Wrocławiu – Zespole Szkół nr 15 na Muchoborze Wielkim. W maju rada pedagogiczna podjęła uchwałę o odwołaniu wieloletniej dyrektor Jolanty Dołęgowskiej, o czym Radio Wrocław informowało jako pierwsze. Część nauczycieli, na naszej antenie, zarzuciło dyrektor mobbing i zastraszanie kadry. Jolanta Dołęgowska odpierała te zarzuty mówiąc, że jest stanowcza i zasadnicza, ale nigdy nie nękała pracowników. Urzędnicy zaproponowali zwaśnionym stronom mediacje. Rozmów jednak nie będzie.

O powodach odrzucenia propozycji mówi Beata Bukała z nowopowstałego w szkole związku zawodowego Inicjatywa Pracownicza:
[audioplayer id=”283940″ src=”/img/articles/109050/Konflikt-w-ZS-15-Nie-bedzie-mediacji-nauczyciele-odrzucaja-propozycje-urzednikow-1-60c28c26c5e39.mp3″/]
Beata Bukała dodaje, że nauczyciele – walcząc o godność – walczą także o dobro uczniów i całej szkoły. Związek powstał w ubiegłym tygodniu. Do tej pory zapisało się do niego około 30 osób. 
ZOBACZ KONIECZNIE: „Rzucanie przedmiotami, krzyki, mobbing”. Nauczyciele chcą odwołania wieloletniej dyrektor
Majową uchwałę o odwołaniu dyrektor poparło 60 nauczycieli. 16 było przeciw, a 8 wstrzymało się od głosu. 
O powołaniu i odwołaniu dyrektora placówki oświatowej decyduje organ prowadzący szkołę, czyli gmina. Dwa dni temu w rozmowie z Radiem Wrocław wiceprezydent Wrocławia Renata Granowska przekonywała, że mediacje pomogą wyjść z patowej sytuacji. – Jestem dobrej myśli. Wierzę, że we wrześniu cała społeczność, uśmiechnięta, rozpocznie nowy rok szkolny – mówiła wiceprezydent: 
[audioplayer id=”283941″ src=”/img/articles/109050/Konflikt-w-ZS-15-Nie-bedzie-mediacji-nauczyciele-odrzucaja-propozycje-urzednikow-1.mp3″/]
Dziś już wiadomo, że mediacji nie będzie. Tymczasem kilka dni temu nauczyciele, w liście otwartym, pisali, że jeżeli dyrektor zostanie na stanowisku, wielu z nich odejdzie z pracy i nie będzie miał kto uczyć dzieci – bo już teraz w placówce jest wiele wakatów. 
Jak urzędnicy zamierzają rozwiązać tę sytuację? Czekamy na komentarz w tej sprawie.
 
 
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *