KGHM Zagłębie Lubin zagra w Krakowie z Wisłą

Drużyna Piotra Stokowca walczy o górną połówkę tabeli.

Piłkarze nożni KGHM Zagłębia Lubin zmierzą się w poniedziałek w Krakowie z Wisłą w kolejnym meczu ekstraklasy.
Lubinianie po porażce u siebie z Jagiellonią Białystok spadli na 8. miejsce w tabeli – ostatnie dające prawo gry w grupie mistrzowskiej. Zespół Zagłębia w tym roku spisuje się poniżej oczekiwań. Lubinianie odnieśli zaledwie dwa zwycięstwa i postawili się w bardzo trudnej sytuacji. W ostatnim meczu z Jagiellonią słabo spisywał się bramkarz Martin Polacek i nie jest wykluczone, że jego miejsce zajmie doświadczony Zbigniew Małkowski.
Wisła gra ostatnio dobrze. Zespół prowadzony przez Hiszpana Kiko Ramireza pokonał w ostatniej kolejce w Niecieczy Bruk-Bet 3:2 i awansował na piąte miejsce w tabeli. Ma jednak tylko trzy punkty przewagi nad Zagłębiem. To powoduje, że poniedziałkowa konfrontacja w Krakowie może być kluczowa w kontekście gry w górnej połówce tabeli.
Początek meczu Wisła – KGHM Zagłębie w poniedziałek o 18.
ZOBACZ: Rozczarowanie we Wrocławiu. Śląsk tylko zremisował z Górnikiem
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *