Studenci PWr pomagają niepełnosprawnym stworzyć domy bez barier

Studenci pomogą osobom niepełnosprawnym, projektując zmiany w ich mieszkaniach.

Studenci architektury Politechniki Wrocławskiej pomagają osobom niepełnosprawnym w zaprojektowaniu remontu oraz opracowaniu kosztorysu. To trudne zadanie, które muszą wykonać niepełnosprawni, aby dostać pieniądze na dostosowanie mieszkania do swoich potrzeb. Jak mówi koordynatorka akcji doktorantka Natalia Ratajczak-Szponik to dla przyszłych architektów praktycznie ćwiczenia i możliwość pomocy innym, ale trzeba się do tego porządnie przygotować: -Studenci są szkoleni, przechodzą wykłady z zakresu projektowania dla osób niepełnosprawnych. Również wcielają się w osoby niepełnosprawne, jeżdżą na wózkach, w tym roku będą osobami niewidomymi i niedowidzącymi, będą zakładać gogle, które będą emitowały różne dysfunkcje wzroku – opowiada

Akcja organizowana jest już po raz dziewiąty. W tym czasie studenci pomogli zaplanować zmiany w Domu Pomocy Społecznej w Ostrowinie czy w ośrodku dla niepełnosprawnych w Obornikach Śląskich.
WIĘCEJ: Studenci pomogą osobom niepełnosprawnym, projektując zmiany w ich mieszkaniach
Wśród uczestników programu była Elżbieta Zyga która mówi, że to ogromna pomoc dla niepełnosprawnych, ale wiele uczą się także studenci: -To się przyda każdemu, bo nie tylko będzie projektował w swoim życiu mieszkania, ale także obiekty publiczne i mam nadzieję będzie brał pod uwagę, że my też chcemy korzystać z tych miejsc. Takiego wyjścia na balkon, jak u mnie, mam nadzieję, że nikt w życiu nie zaprojektuje – podkreśla

Inicjatorka projektu – Teresa Marek ze Stowarzyszenia Wspierania Rozwoju Osób Niepełnosprawnych mówi, że chętnych…
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *