Kaucja zamiast aresztu. Decyzja sądu w sprawie dyrektorów wrocławskiego pogotowia

Niespełna miesiąc w tymczasowym areszcie spędzili szefowie wrocławskiego pogotowia ratunkowego. Teraz decyzją sądu dyrektor oraz jego zastępca mogą opuścić areszt za poręczeniem w kwocie 20 tys. złotych. Trzecia z podejrzanych – radca prawny – opuści go bezwarunkowo. Wincenty M., Stanisław O. oraz Joanna M. w październiku usłyszeli zarzuty m.in. mobbingu, nepotyzmu i wyrządzenia strat w wysokości ponad pół miliona złotych.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.