Finał Millennium Docs Against Gravity

Już w tę sobotę poznamy zdobywcę tegorocznego Grand Prix Dolnego Śląska. Gala wręczenia Nagrody Marszałka Województwa Dolnośląskiego będzie jednocześnie wrocławską premierą amerykańskiego filmu „Breaking A Monster” w reżyserii Luke’a Meyera.

14 filmów dokumentalnych pokazywanych podczas Millennium Docs Against Gravity walczy o Nagrodę Marszałka Województwa Dolnośląskiego w wysokości 3 000 euro. Do dolnośląskiej nagrody nominowane zostały jedne z najciekawszych tytułów 14. edycji festiwalu – wśród nich m.in. nowe filmy Ulricha Seidla („Safari”) i Siergieja Łoźnicy („Austerlitz”), nominowany do Oscara obraz „Nie jestem twoim murzynem” Raoula Pecka czy wstrząsający „Ostatni w Aleppo” Ferasa Fayyada.
W „czternastce” znalazła się też antygrawitacyjna komedia „Amatorzy w kosmosie” Maxa Kestnera, opowiadający o zmieniającej się Europie „Dobry listonosz” Tonislawa Hristowa i poruszający portret charyzmatycznego niemieckiego artysty i teoretyka sztuki Josepha Beuysa („Beuys. Sztuka to rewolucja” w reżyserii Andresa Veiela). O tym, który tytuł zostanie tegorocznym zdobywcą Grand Prix zadecyduje Jury w składzie: Agnieszka Wolny-Hamkało, Robert Gonera i Konrad Imiela.
Pełna lista filmów nominowanych do Grand Prix Dolnego Śląska.
Decyzję Jury poznamy w sobotę, 20 maja o godzinie 18:00 podczas gali wręczenia Grand Prix Dolnego Śląska. Po ogłoszeniu laureata premierowo zaprezentowany zostanie film „Breaking A Monster” w reżyserii Luke’a Meyera, opowiadający o fenomenie nastoletniego, afroamerykańskiego zespołu metalowego.
Muzyka metalowa to domena długowłosych białych mężczyzn o nordyckich rysach twarzy, składy o innym pochodzeniu etnicznym nadal należą do rzadkości. Być może dlatego właśnie wideo, które grupa trzech utalentowanych czarnoskórych chłopców – o których opowiada film -…
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *