Wieczór z kulturą: Maj z Muzyką Dawną i Biennale WRO [OGLĄDAJ WIDEO]

Fragmenty rozmów z audycji z 16 maja.

Trwa 26 Maj z Muzyką Dawną. Już zasłużony i ciągle pełen energii festiwal prawdziwie łączący pokolenia artystów i miłośników muzyki sprzed wieków. Jeszcze przez dwa tygodnie we Wrocławiu i kilku innych dolnośląskich miastach usłyszymy znakomite wykonania dzieł znanych i zupełnie nie, a o programie opowiadają dyrektorzy: Robert Chmielarczyk i Maciej Kieres.
[videoplayer id=164093][/videoplayer]
W środę natomiast rozpocznie się wydarzenie, na które czekamy z niecierpliwością co dwa lata, czyli Biennale WRO. Zlot najbardziej interesujących twórców sztuki mediów, a więc jej najnowocześniejszego gatunku. To, co zacznie się w tym tygodniu, potrwa zresztą przez kolejne miesiące na kilku wystawach. O szczegółach tegorocznego Biennale (tytuł 'Draft Systems’) jak zwykle niezawodny Piotr Krajewski z Centrum Sztuki WRO.
[videoplayer id=164092][/videoplayer] Koniecznie włącznie Wasze odbiorniki z systemem DAB+ lub FM, aplikacje mobilne lub stronę www.radiowroclawkultura.pl, by wiedzieć więcej.
www.radiowroclawkultura.pl
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *