Emocje do końca i wyjazdowe zwycięstwo Chrobrego

W 13. kolejce ekstraklasy piłkarzy ręcznych zespół z Głogowa wygrał w Tarnowie z Unią 25:23.

Pierwsze trafienie meczu należało do Tarasa Minotskiego. Chwilę później wynik na 2:0 podwyższył drugi najlepszy strzelec tarnowian, Paweł Podsiadło. Goście szybko doprowadzili jednak do wyrównania i w 5. minucie mieliśmy 2:2.
Przez kolejne minuty oba zespoły prowadziły bardzo wyrównaną i twardą, szczególnie w obronie, walkę. Po 19 minutach gry na tablicy wyników widniał rezultat 8:8. Unia miała jednak dużą szansę na wypracowanie sobie prowadzenia – karą 2 minut ukarani zostali Anton Otrezov, Wojciech Matuszak oraz Oleksandr Tilte i goście przez blisko pół minuty musieli radzić sobie w potrójnym osłabieniu.
Jaskółki, grając w przewadze, zdołały jednak rzucić zaledwie jedną bramkę, ale chwilę później Yoshida podwyższył prowadzenie swojego zespołu do 2 trafień różnicy (10:8). Na tę sytuację błyskawicznie zareagował trener Witalij Nat, prosząc o chwilę rozmowy ze swoimi podopiecznymi.
Końcówka pierwszej połowy należała do drużyny gości. Po 3 trafieniach z rzędu głogowianom udało się najpierw doprowadzić do remisu, a po bramce Tomasza Kosznika z 7. metra w ostatnich sekundach pierwszej połowy wyjść na jednobramkowe prowadzenie (12:13).
Od początku drugiej odsłony gra ponownie się wyrównała, a na tablicy wyników najczęściej wyświetlał się remis. Dopiero w 38. minucie tarnowianie mieli szansę na wyjście na dwubramkowe prowadzenie. Udało się – po rzucie karnym wykonanym przez Keisuke Matsuurę – Unia prowadziła 17:15.
Był to zdecydowanie słabszy czas ekipy z Głogowa – na 19 minut przed zakończeniem spotkania gospodarze prowadzili już 19:15. O…