Czerwień i porażka Miedzi w ostatnim meczu w tym roku

GKS Katowice pokonał Miedź Legnica 1:0 w meczu 19. kolejki rozgrywek. Legniczanie w ostatnim meczu w tym roku nie zdobyli punktów. Nic dziwnego. Od 14. minuty musieli radzić sobie w dziesiątkę. Za faul ukarany czerwoną kartką został Perez.
Do przerwy gole nie padły. Po zmianie stron w 64. minucie do siatki Miedzi trafił Kędziora. Gracz gospodarzy wykorzystał dobre podanie z rzutu wolnego i strzałem głową oszukał bramkarza gości.
W tabeli prowadzi Chojniczanka Chojnice, która wywalczyła 35 punktów. Punkt mniej ma Odra Opole, a cztery – Miedź Legnica i Stal Mielec. Do ekstraklasy awansują dwa zespoły.
W niedzielę o 15.00 Chrobry Głogów zagra z Ruchem Chorzów.
GKS KATOWICE – MIEDŹ LEGNICA 1:0 (0:0)
Bramka: Kędziora (64). Żółte kartki: Prokić oraz Bartulović. Czerwona kartka: Perez (14 min, za faul). Sędziował: Sebastian Tarnowski (Wrocław).
GKS: Nowak – Midzierski, Klemenz, Mandrysz (63 Goncerz), Prokić (73 Cerminagić, Błąd, Kuliński, Kędziora, Słomka, Frańczak, Zejdler (84 Sulek).
MIEDŹ: Sapela – Bartczak, Perez, Bożić, Adu, Garguła (35 Osyra), Egerszegi, Santana (79 Zieliński), Mystkowski, Bartulović, Piasecki (57 Vojtus).