BC Polkowice zagra w finale Basket Ligi Kobiet

Pomarańczowe w trzecim spotkaniu półfinałowym pokonały na wyjeździe Zagłębie Sosnowiec 79:64.

Lepiej spotkanie rozpoczęły gospodynie, od dwóch skutecznych trójek. BC starało się odpowiedzieć, ale to sosnowiczanki kontrolowały wydarzenia na boisku. Tak było do końcówki kwarty, kiedy to polkowiczanki zanotowały 10-punktową serię i przed drugą kwartą prowadziły ośmioma punktami.
W drugiej odsłonie Pomarańczowe grały tak, jak powinny faworytki. Kontrolowały wydarzenia na boisku i gry tylko Zagłębie odrabiało kilka punktów, to BC odpowiadało tym samym. Podopieczne Karola Kowalewskiego znów zanotowały dobrą końcówkę kwarty i na przerwę schodziły prowadząc 34:23.
W trzeciej kwarcie gra mocno falowała. Na kilka dobrych akcji gospodyń przypadało kilka dobrych akcji polkowiczanek. W pewnym momencie BC prowadziło nawet 16 punktami, ale ostatecznie po 30 minutach gry przewaga BC wynosiła „tylko” 10 punktów.
W czwartej kwarcie BC nie popełniło żadnych błędów i zagrało bardzo odpowiedzialnie. Koszykarki z Polkowic grały równo w ofensywie, dzieląc się piłkami niemal po równo. Ostatecznie polkowiczanki zamknęły rywalizację w półfinale w trzech spotkaniach, wygrywając 79:64.
W finale rywalem BC Polkowice będzie albo Enea Gorzów Wielkopolski albo AZS Lublin. W rywalizacji do trzech wygranych prowadzą lublinianki 2:1.
MB Zagłębie Sosnowiec – BC Polkowice 64:79 (11:19, 12:15, 22:21, 19:24).
Stan rywalizacji play off (do trzech zwycięstw): 3-0 dla BC.
Punkty:
MB Zagłębie Sosnowiec: Jessica January 21, Batabe Zempare 12, Miroslava Mistinova 12, Quinn Urbaniak-Dornstauder 10, Klaudia Wnorowska 4, Alicja Jarząb 2, Łucja Grzenkowicz 2, Marzena…