52 dolnośląskie ulice zmienią nazwę w związku z ustawą dekomunizacyjną

Taką informację przekazał dziś wojewoda Paweł Hreniak. Najpierw jednak opinię w tej sprawie musi wydać IPN. Wśród miejsc, których nazwy mogą się zmienić, są również te którym patronuje były rektor Politechniki i Uniwersytetu Wrocławskiego Stanisław Kulczyński. Z decyzja co zrobić w tej sprawie również poczekam na zdanie instytutu pamięci narodowej – powiedział dziś wojewoda dolnośląski:
– O konkretnych kwestiach nie chcę mówić, chcę poczekać na opinię formalną. Będę się tym posiłkował, ponieważ jestem do tego zobowiązany ustawowo. 

Pomysł zmiany ulic, którym patronuje rektor Kulczyński wzbudził oburzenie wśród akademików. W biogramie przygotowanym przez IPN przygotował zarzuca się byłemu rektorowi przynależność do Stronnictwa Demokratycznego nazwanym przez pracowników instytut „satelicką przybudówką PPR/PZPR, w pełni realizują jej program i strategię polityczną”.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.