Targi Dobrych Książek: Pióro Fredry dla Wydawnictwa Literackiego

Blisko 200 wydawnictw, kilkadziesiąt spotkań autorskich, warsztaty i tysiące tytułów. Do niedzieli w Hali Stulecia potrwają 26. Wrocławskie Targi Dobrych Książek.

Marcin Baniak (Złote Pióro Fredry dla Wydawnictwa Literackiego) rozmawiali Jacek Antczak i Łukasz Śmigiel: 

Rekordowa liczba wystawców na rozpoczynających się dziś 26. Wrocławskich Targach Dobrych Ksiażek. Blisko 200 wydawnictw, około 180 gości i 80 spotkań autorskich m.in. z Olgą Tokarczuk, Mariuszem Szczygłem, prof. Jerzym Bralczykiem czy wrocławskim pisarzem Markiem Krajewskim. Bogaty program targów to także okazja do zdobycia autografu i rozmów o książkach z pisarzami, wydawcami,  ilustratorami i edytorami.  Jak co roku wydarzeniu towarzyszy jedyny w kraju ogólnopolski konkurs edytorski dla wydawców na Najlepszą Książkę Roku „Pióro Fredry”. To także pierwsza edycja, którą uzupełniać będą Targi Wszystkiego Dobrego. Na płycie Hali Stulecia rozstawione będą tylko stoiska wydawnictw, natomiast dodatkowe, z pamiątkami, dziełami sztuki czy nawet zakładkami do książek, w specjalnie wyznaczonych miejscach.  Wielkie święto dla miłośników literatury od dziś do niedzieli w Hali Stulecia. O tym, na co warto zwrócić szczególną uwagę, opowiada  Anna Morawiecka , dyrektor targów:

Wszystkie informacje o tegorocznych  targach znajdziecie na stronie : http://domliteratury.wroc.pl/targi-ksiazki.html

 
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *