Znów szwankowała skuteczność. Zepsute święta Miedziowych

Piłkarze Zagłębia Lubin przegrali w Płocku z Wisłą 0:2 w 27. kolejce Ekstraklasy i nie zdołali oddalić się od strefy spadkowej.

Od pierwszych minut mecz był szybki i obfitował w sytuacje. W 2. min pierwszą akcję przeprowadzili goście. Damjan Bohar wystawił piłkę przed pole karne, gdzie już na nią czatował Łukasz Łakomy, ale obrońcy Wisły nie pozwolili na oddanie czystego strzału. W 5. min Łakomy dostał świetne podanie od Jakuba Świerczoka na pole karne, ale nie zdołał uderzyć, bo znów w roli głównej byli defensorzy płockiego zespołu.
Chwilę później strzałem popisał się Bartosz Śpiączka, ale na miejscu był Sokratis Dioudis. Podobnie było w 8. min, znowu Śpiączka nie wykorzystał sytuacji. Za to szanse na otwarcie wyniku miał dwukrotnie Bohar. W 16. min wbiegł na pole karne z piłką, ale nie przemyślał akcji i nie skorzystał z okazji, a minutę później, świetnie dograł do Świerczoka, ale napastnik Zagłębia strzelał niecelnie.
W 20. min Zagłębie wykonywało rzut rożny. Marko Poletanovic dośrodkował na głowę Bartosza Kopacza, ale piłka przeleciała blisko słupka. W 24. min kibice Wisły już widzieli piłkę w bramce swojej drużyny. Po dośrodkowaniu Poletanovica Jarosław Jach dostał na głowę piłkę, strzelił z pięciu metrów, ale trafił w ręce Gradeckiego.
Chwilę później bramkarz Wisły zastopował akcję Zagłębia, wybiegając daleko poza pole karne, piłkę przejął Aleksander Pawlak, podał do Śpiączki, a ten próbował przedłużyć podanie do Rafała Wolskiego, który jednak odrobinę się spóźnił, by oddać strzał.
Kolejną stuprocentową sytuację goście mieli w 34. min. Bohar czekał tylko i chyba za długo się zastanawiał, jaki strzał oddać, bo ostatecznie oddał piłkę do Kacpra Chodyny,…
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *