Zawodniczka Śląska Wrocław zakończyła polskie występy na tatami

Kinga Wolszczak była ostatnią reprezentantką Polski startującą na mistrzostwach świata w judo w Taszkencie.

Rywalizująca w kategorii powyżej 78 kg zawodniczka Śląska Wrocław odpadła w pierwszej rundzie po porażce z Japonką Wakabą Tomitą, która sięgnęła po brązowy medal w tej wadze. Wrocławiance nie udał się tym samym rewanż na judoczce z Azji, z którą trzy miesiące temu przegrała na zawodach w Budapeszcie. Mistrzynią świata w kat. +78 kg została Francuzka Romane Dicko.
Zawodniczka Śląska Wrocław była ostatnią reprezentantką Polski startującą w Taszkencie, bo w kategorii  powyżej 100 kg mężczyzn (złoto dla Kubańczyka Andy’ego Granda) nie brał udziału żaden z biało-czerwonych.
W czwartek ma mistrzostwach odbędzie się turniej drużyn mieszanych, ale bez udziału naszych judoków. Polacy wrócą z Uzbekistanu z jednym medalem – we wtorek brąz w kategorii 78 kg zdobyła Beata Pacut-Kłoczko.