Zawodniczka Śląska Wrocław wywalczyła olimpijską kwalifikację dla Polski

Julia Piotrowska zajęła w Kairze czwarte miejsce w strzeleckich mistrzostwach świata w konkurencji karabinu pneumatycznego na 10 m, zdobywając tym samym dla naszego kraju miejsce w turnieju olimpijskim w Paryżu w 2024 roku.

Zawodniczce wrocławskiego klubu do medalu zabrakło zaledwie 0,9 punktu. Złoto wywalczyła Amerykanka Alison Marie Weisz zwyciężając w tzw. złotym meczu Chinkę Yuting Huang 16:14. Wynik 260,1 pkt zapewnił Chince Yu Zhang brązowy medal, a 259,2 Polce czwartą lokatę.
Aneta Stankiewicz (Zawisza Bydgoszcz) sklasyfikowana została w stawce 135 startujących na 47. miejscu. Natalia Kochańska (Gwardia Zielona Góra) była 79.
Polska dysponuje już dwoma miejscami w zawodach strzeleckich Igrzysk XXXIII Olimpiady w Paryżu w 2024 roku. Pierwsze wywalczyła Klaudia Breś (Dwór Grunwaldzki Poznań) w strzelaniu z pistoletu sportowego na 25 metrów, która we wrześniowych mistrzostwach Europy we Wrocławiu zdobyła srebrny medal.
W czempionacie globu w Kairze startuje 29.reprezentantów Polski, dwanaście seniorek i siedmiu seniorów oraz cztery juniorki i sześciu juniorów.
Rywalizacja w stolicy Egiptu potrwa do 23 października.