Zastal był za mocny. Śląsk zagra o trzecie miejsce

W trzecim meczu półfinałów play-off Energa Basket Ligi wrocławscy koszykarze przegrali z drużyną z Zielone Góry 75:80 i w całej serii byli gorsi 0:3.

Jak się okazało ostatni mecz tej serii był najbardziej wyrównany i jego losy ważyły się do końcowych sekund. Zastal miał przewagę w pierwszych kwartach, a Śląsk zdołał tylko raz doprowadzić do remisu (22:22). Po 20 minutach obrońca tytułu wygrywał 43:33. W trzeciej kwarcie zielonogórzanie utrzymywali przewagę m.in. dzięki rzutom z dystansu Łotysza Rolandsa Freimanisa.
W czwartej kwarcie Śląsk zbliżał się kilkakrotnie do Zastalu na punkt (60:61, 62:63), ale za każdym razem zespół trenera Zana Tabaka potrafił odpowiedzieć i zwiększyć prowadzenie. Na dwie i pół minuty przed końcem Aleksander Dziewa trafił za trzy punkty i Śląsk przegrywał ponownie tylko 73:74.
Bohaterem ostatnich akcji był najbardziej doświadczony w Zastalu kapitan Łukasz Koszarek. Zdobył kluczowe trzy punkty na 90 sekund przed końcem, co dało prowadzenie jego ekipie 77:74. Pudła z rzutów wolnych Ivana Ramljaka i Ben McCauleya z dystansu sprawiły, że na 28 sekund przed końcem Zastal prowadził 77:75. I ponownie ostatnie słowo należało do Koszarka. Osaczony przez dwóch obrońców wrocławian zdołał zobaczyć wolnego, stojącego w rogu Davida Brembly’ego i podał do niego przez pół boiska. Ten trafił zza linii 6,75 m i przypieczętował sukces obrońców tytułu.
37-letni Koszarek miał siedem punktów, siedem asyst i dwie zbiórki. Double-double dołożył amerykański środkowy Geoffrey Groselle – 12 pkt i 10 zbiórek, a najskuteczniejszym był Freimanis – 24 pkt. W zespole Śląska środkowy reprezentacji Polski Dziewa miał 18 pkt i sześć zbiórek.
„Nie był to łatwy mecz i łatwa rywalizacja dla…