Zagłębie wygrało w Radomiu

W meczu kończącym 23. kolejkę Ekstraklasy piłkarze z Lubina pokonali na wyjeździe Radomiaka 1:0.

Pomimo bardzo trudnych warunków atmosferycznych – padający deszcz ze śniegiem – mecz był bardzo ciekawym widowiskiem, zwłaszcza w pierwszej połowie.Od początku lepiej prezentowali się goście. W 5. minucie Tomasz Pieńko oddał mocny strzał z około 17 metrów, który na rzut rożny odbił Gabriel Kobylak. Pięć minut później, niemal z tego samego miejsca, przymierzył Dawid Kurminowski i znowu bramkarz Radomiaka nie dał się zaskoczyć.W 13. min wydawało się, że już nic nie uratuje gospodarzy przed stratą gola. Dzięki efektownej wymianie podań pomiędzy Łukaszem Łakomym i Pieńką w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Kurminowski. Po strzale napastnika Zagłębia piłka minęła już Kobylaka, ale wracający Damian Jakubik zdążył ją jeszcze wybić sprzed linii bramowej. Radomiak odpowiedział w 17. min strzałem Leonardo Rochy obronionym przez Sokratisa Dioudisa.W 33. min Raphael Rossi sfaulował tuż przed polem karnym Mateusza Grzybka. Otrzymał za to żółtą kartkę, a za moment Damjan Bohar popisał się efektownym strzałem z rzutu wolnego. Kobylak nie zdołał sięgnąć piłki. 1:0 dla gości.Potem aktywniejsi w ataku byli radomianie. Dwa strzały głową oddał Leonardo Rocha, lecz za pierwszym razem skuteczną interwencją popisał się Dioudis, a za drugim piłka przeleciała obok słupka.Tuż po wznowieniu gry po przerwie Kobylak zatrzymał kolejny w tym meczu strzał Pieńki. W 57. min pomocnik Zagłębia znowu był bliski powodzenia, ale kopnięta przez niego piłka przeleciała tuż obok słupka.Z upływem minut lekką przewagę uzyskał Radomiak, lecz nie trwało to długo, bo…