Wyszarpane zwycięstwo na start

#VolleyWrocław zainaugurował PreZero Grand Prix na Monta Beach Volley Club w Warszawie zwycięstwem! Mimo niezwykle trudnej sytuacji w tie-breaku nasze siatkarki zdołały odwrócić niekorzystny wynik i pokonały Legionovię Legionowo 2:1 (18:25, 25:17, 17:15). Dzięki tej wygranej kolejny mecz Volejki zagrają jutro ok. 14:00.

Mecz inaugurujący tegoroczne PreZero GP #VolleyWrocław rozpoczął w składzie halowo-plażowym: Adrianna Szady i Aleksandra Gromadowska oraz duet reprezentujący nasz klub na piasku – Kinga Legieta i Nicole Jochym. W dalszej części spotkania na boisku pojawiały się także Anna Bączyńska, Joanna Chorąża i Magdalena Saad.
Volejki już na początku zyskały dwa punkty przewagi, które utrzymywały się przez kilka minut. Legionovia dobrze zagrała jednak w kontrze i wyrównała wynik, który od stanu 11:11. Po długiej akcji, pełnej ciekawych przebić obu drużyn, Aleksandra Jedut zdobyła punkt z lewego skrzydła i od tego momentu na fali były legionowianki. Jedut nie schodziła z pola serwisowego i przewaga zespołu Pawła Kowala stale rosła. Nasze zawodniczki miały kłopoty z przyjęciem zagrywki, a do tego popełniały błędy (18:25).
Mimo równego początku w drugim secie większą przewagę jako pierwsze zyskały legionowianki. Nasz zespół zachował w trudniejszym momencie cierpliwość, a rywalki miały kłopoty z pierwszą akcją przy zagrywce Nicole Jochym. Volejki nadrobiły stratę i stopniowo same zaczęły wychodzić na prowadzenie. Kilka poprawnych akcji Legionovii nie zmieniło już oblicza drugiej partii – od kilku minut było jasne, że mecz rozstrzygnie tie-break (25:17).
Niestety legionowianki powróciły do dobrej gry w polu serwisowym, tym razem niewygodnymi zagrywkami popisywała się Aleksandra Dudek. Nasz zespół tracił kolejne punkty i przegrywał już naprawdę wysoko w tym krótkim secie (6:13). Wtedy jednak ciężar gry wzięła na siebie Magdalena Saad – przy zagrywce…