WROCloveUKRAINA. Artyści opowiedzą o muzyce i wojnie

Fundacja Działalności Artystycznej „Hermetyczny Garaż” we współpracy z Biurem Festiwalowym Impart 2016 (ESK– Wrocław 2016), Fundacją Ukraina, Ośrodkiem Działalności Artystycznej „Firlej”, Agencją ArtPole z Kijowa przy wsparciu Miasta Wrocław w dniach od 27 do 29 października 2017 roku realizują I edycję Festiwalu Twórczej Współpracy „WROCloveUKRAINA”, którego pierwsza odsłona przebiegnie pod hasłem „Wchid na Schid” czyli „Wejście na Wschód”.
Festiwal realizowany we współpracy organizacji pozarządowych i samorządowych zajmujących się kulturą oraz zaangażowanych w polsko-ukraiński dialog i działania integracyjne imigrantów z Ukrainy w Polsce, jest nastawiony nie tyle na prezentację kultury ukraińskiej (takich wydarzeń mamy w Polsce sporo) ale na prezentację projektów będących przede wszystkim działaniami tworzonymi wspólnie przez artystów i twórców zarówno z Polski jak i Ukrainy.
Głównymi uczestnikami tej edycji festiwalu będą wybitni ukraińscy pisarze, zdobywcy m.in. wrocławskiej nagrody literackiej Angelus, JURIJ ANDRUCHOWYCZ oraz SERHIJ ŻADAN. Tym razem nie wystąpią w tradycyjnej roli pisarzy, których spotkania z publicznością polega zazwyczaj na wieczorach autorskich ale zaprezentują się razem z innymi artystami (muzykami, twórcami wideo, plastykami) z Polski, Ukrainy i Białorusi, w roli performerów i wykonawców prezentującymi swoją twórczość w niestandardowy sposób.
JURIJ ANDRUCHOWYCZ razem z wrocławskim zespołem KARBIDO, z którym współpracuje od 2005 roku, zaprezentują premierowy koncert z materiałem z nowej, piątej wspólnej płyty pt. „LITOGRAFIE”. Pisarz wystąpi również razem z artystami ze Lwowa i Iwano-Frankiwska ze spektaklem literacko- muzyczno-wizualnym „ALBERT ALBO NAJWYŻSZA FORMA KARY”, opartym na jednym z rozdziałów jego najnowszej, jeszcze nie wydanej książki.
Z kolei SERHIJ ŻADAN razem z Olą Mychajluk oraz z artystami z Białorusi, Ukrainy i Polski, zaprezentuje po raz pierwszy w Polsce koncert multimedialny „ROZDILOVI” będący metaforycznym pokazaniem wojennej rzeczywistości wschodniej…
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *