Wieczór zDolnego Śląska: Turystyka Wytchnieniowa [POSŁUCHAJ]

Co kryje się za pojęciem „turystyka wytchnieniowa”? Kto ją organizuje, kto na niej korzysta? Czy osoby niepełnosprawne też mogą zwiedzać góry? Te i inne zagadnienia zgłębimy w Wieczorze zDolnego Śląska.

Jeszcze kilka lat temu, wielu rodziców i opiekunów dzieci niepełnosprawnych nawet nie myślało o tym, że będą mogli wspólnie wyruszyć na górskie szlaki. Wydawało się to poza zasięgiem i nieosiągalne. Zmieniło się wraz z narodzeniem się projektu „Łączą nas góry”. To dzięki niemu zorganizowano niezbędny sprzęt, rozpoznano trasy, zebrano wolontariuszy i tak ruszyły pierwsze wyprawy. Jak ewoluuje projekt? Jak wyglądają i mają wyglądać takie wycieczki? Co wynikło z pierwszego spotkania Ogólnopolskiej Sieci Turystyki Wytchnieniowej?
Zapraszamy do wysłuchania podcastu.
Gośćmi Radia Wrocław byli:- Maria Zięba – prezes Fundacji Ładne Historie- Daniel Gerus – pomysłodawca akcji „Łączą nas góry”.
POSŁUCHAJ AUDYCJI:[audioplayer id=”318233″ src=”/img/articles/123872/Wieczor-zDolnego-Slaska-POSLUCHAJ-1-63448aa8a08ad-1ptw.mp3″/]
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *