Wieczór zDolnego Śląska: O rowerach jako produkcie turystycznym [FOTO]

O ilu miastach słyszeliśmy, że jest ono „rowerową stolicą Polski”, a już na pewno „rowerową stolicą Dolnego Śląska”? Do takiego miana aspiruje wiele miast, ale okazuje się, że to bardziej cały nasz region ma szansę stać się rowerowym centrum Polski.

Inwestycje rowerowe z ostatnich lat, w tym te trwające, powodują, że chyba niezauważenie dla reszty świata zyskujemy najlepszą, nie tylko w Polsce, sieć singletrack’ów. Mamy bike parki, magistrale rowerowe, place i górki treningowe. Na dodatek – mamy ich najwięcej w Polsce.
W „Wieczorze zDolnego Śląska” Piotr Słowiński rozmawia o rowerach, nie jako narzędziu komunikacji, ale o rowerach do zabawy jako produkcie turystycznym.
Gośćmi audycji byli:

prezes fundacji „Singletrack Glacensis” – Marek Janikowski
oficer rowerowy Dolnego Śląska – Piotrem Nowickim
zawodnicy i działacze z branży – Piotr Kurczab i Mikołajem Poźniakiem

POSŁUCHAJ:
[audioplayer id=”315918″ src=”/img/articles/122856/Wieczor-zDolnego-Slaska-O-rowerach-jako-produkcie-turystycznym-1-631200354aa06-0pac.mp3″/]
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *