W Zielonej Górze karty rozdawała pogoda. Sparta nie traci szans na brąz

W pierwszym spotkaniu o trzecie miejsce w PGE Ekstralidze żużlowcy Betardu Sparty Wrocław przegrali z Falubazem 32:37. Spotkanie zostało zakończone po 12 wyścigach. Rewanż w niedzielę na Stadionie Olimpijskim.

Wrocławianie nie byli faworytami, tym bardziej, że zespół Dariusz Śledzia wystąpił w mocno osłabionym składzie. Zabrakło w nim aktualnego wicemistrza świata Anglika Taia Woffindena, który nabawił się kontuzji ręki w ostatnim spotkaniu w Gorzowie oraz Maksyma Drabika. Pojechał natomiast Gleb Czugunow, który także mocno ucierpiał w niedawnym meczu ze Stalą. Menedżer Sparty luki w próbował łatać po raz kolejny startującym gościnnie Chrisem Holderem oraz Anglikiem Danielem Bewley’em.
Wrocławianom w sukurs przyszła pogoda. Po niedawnych opadach tor w Zielonej Górze był tego dnia bardzo przyczepny i szybki. Nawierzchnia sprawiała mnóstwo problemów żużlowcom obu drużyn. Dowodem na to był wyścig juniorów, który zakończył się nietypowym wynikiem 3:0, bo do mety dojechał…tylko jeden zawodnik. Najpierw wykluczony został Czugunow, który przyczynił się do upadku Norberta Krakowiaka. Zielonogórzanin nabawił się kontuzji łokcia i także nie mógł wystąpić w powtórce, do której przystąpili Michał Curzytek i Mateusz Tonder. Do mety dojechał tylko zawodnik gospodarzy, bo Curzytek upadł na drugim wirażu. Wrocławianin szybko wprawdzie wstał i chciał kontynuować jazdę, ale po chwili zjechał na murawę, gdy groziło mu zdublowanie przez rywala.
Po tym biegu nastąpił dobry moment zawodów w wykonaniu gości, którzy znacznie szybciej zdawali się przystosować do trudnych warunków. W 3. wyścigu para Maciej Janowski – Max Fricke pokonała rywali 4:2. Wrocławianie na pierwsze prowadzenie w meczu wyszli po biegu numer 5., w którym Holder i Bewley zwyciężyli podwójnie…
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *