W regionie jeleniogórskim odnowili kilkaset kilometrów szlaków turystycznych

Szlaki turystyczne w Sudetach odnowione. Tam, gdzie znaki zniknęły np. z powodu wycinki drzew, trzeba było znaleźć dla nich nowe miejsce.

– Kilka odcinków szlaków zostało zmienionych, w tym jeden odcinek Szlaku Zamków Piastowskich – mówi Jacek Potocki z PTTK:
[audioplayer id=”271889″ src=”/img/articles/103542/W-regionie-jeleniogorskim-odnowili-kilkaset-kilometrow-szlakow-turystycznych-1-5fef0bbc44144.mp3″/]
PTTK szlaki turystyczne są odnawiane zwykle co trzy lata, czasem jednak z powodu np,. zawirowań kadrowych to się nie udaje – tak było w minionym roku m.in. w powiecie lwóweckim:
[audioplayer id=”271891″ src=”/img/articles/103542/W-regionie-jeleniogorskim-odnowili-kilkaset-kilometrow-szlakow-turystycznych-3-5fef0bfdb1c37.mp3″/]

Kilka szlaków zniknęło lub zmieniło przebieg z powodów przyrodniczych – tak jest zarówno na szlakach w rejonie Lasockiego Grzbietu w Karkonoszach, jak i w Górach Izerskich. – W tych ostatnich istnieją też szlaki do narciarstwa biegowego, które powoli ożywają, choć na narty jest ciągle mało śniegu – przyznaje Leszek Kosiorowski z Biegu Piastów:
[audioplayer id=”271890″ src=”/img/articles/103542/W-regionie-jeleniogorskim-odnowili-kilkaset-kilometrow-szlakow-turystycznych-2-5fef0bfd972a5.mp3″/]
W całych Sudetach jest około 3,5 tysiąc kilometrów szlaków turystycznych, nie licząc tras rowerowych i narciarskich.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *