W górę i w dół, czyli tradycyjne bieganie w Strzegomiu

Prawie pół tysiąca osób w sobotnie południe ruszy na trasę Strzegomskiej Dwunastki.

Uczestnicy pokonają 12 kilometrów na dwóch pętlach po ulicach miasta. Chętni mogą przebiec połowę dystansu. Trasa jest urozmaicona. Nie są to góry, ale zupełnie płasko także nie jest. Warto dodać, że Strzegomska 12 – to jeden z nielicznych biegów w kraju, w którym na mecie nagradzane są biegające małżeństwa. Lista uczestników jest już skompletowana.
Start biegu głównego w sobotę o godz. 12.00. Na strzegomskim rynku warto jednak pojawić się wcześniej, bo już od 10.30 rozgrywane będą biegi dla dzieci i młodzieży. Dodatkowe atrakcje czekają w specjalnym miasteczku biegowym.
Każdy uczestnik, który ukończy bieg, otrzyma pamiątkowy medal. Znajdzie się na nim charakterystyczny dla tego regionu granitowy dekor.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *