#VolleyWrocław bliżej 7. miejsca

Siatkarki #VolleyWrocław wygrały z Pałacem Bydgoszcz 3:0 w pierwszym spotkaniu rywalizacji o 7. miejsce na koniec sezonu Tauron Ligi.

Pierwszą partię obie drużyny rozpoczęły od sporej niedokładności. Skutkiem tego były serie, a nie wymiany punkt za punkt. Ten stan trwał do momentu, gdy Dominika Witowska zablokowała na środku swoją rywalkę i wrocławianki zdobyły dwupunktowe prowadzenie przy stanie 21:19. Od tego momentu Volley kontrolował już przebieg meczu i zakończył seta ponownie blokiem Witowskiej.
Kolejna odsłona była na początku mocno wyrównana. Pierwszą drużyną, która uzyskała większą przewagę był Pałac. Przy wyniku 16:18 Michal Masek poprosił o przerwę dla swojego zespołu. Okazał się to punkt zwrotny w tej części spotkania. Świetne ataki Bidias i Witowskiej, a także as Bączyńskiej doprowadziły do prowadzenia 21:18, którego ponownie wrocławianki nie oddały do końca partii.
W trzeciej partii znowu w środku seta na zagrywce pojawiła się Bączyńska i znowu wrocławiankom udało się dogonić bydgoszczanki. Ostatecznie #VolleyWrocław wygrał tego seta 25:22 i cały mecz 3:0.
Pałac Bydgoszcz – #VolleyWrocław 0:3 (21:25, 21:25, 22:25)
OnlyBio Pałac Bydgoszcz: Paulina Bałdyga, Pola Nowakowska, Kinga Różyska, Anneclaire Ter Brugge, Ewelina Żurowska, Anna Lewandowska – Agata Witkowska (libero) – Koleta Łyszkiewicz.
#VolleyWrocław: Joanna Pacak, Julia Szczurowska, Anna Bączyńska, Dominika Witkowska, Lucie Muhlsteinova, Regiane Bidias – Magdalena Saad (libero) – Adrianna Szady, Julia Stancelewska.
Rewanż odbędzie się 21 kwietnia (piątek) we Wrocławiu.