Udany rewanż Górnika. Przegrany sparing Miedzi

W swym pierwszym meczu kontrolny w zimowym okresie przygotowawczym piłkarze z Legnicy przegrali w Zabrzu z Górnikiem 1:3. Mecz podzielono na cztery części po 30 minut każda.

Oba zespoły zmierzyły się 12 listopada w Zabrzu w meczu ostatniej jesiennej kolejki Ekstraklasy. Wtedy Miedź wygrała 3:0. Tym razem w sparingowym starciu lepszy był Górnik, choć bramkę jako pierwszy zdobył zespół z Dolnego Śląska. W 23. minucie po zagraniu Luciano Narsingha do siatki trafił Angelo Jose Henriquez.
Wcześniej prowadzenie powinni objąć gospodarze. W 9. minucie Mateusz Abramowicz w nieprzepisowy sposób zatrzymał rywala, ale później w stylu Wojciecha Szczęsnego obronił jedenastkę podyktowaną przez sędziego Sebastiana Jarzębaka.
Niewykorzystaną sytuację piłkarze z Zabrza powetowali sobie na początku drugiej kwarty, gdy gola na 1:1 zdobył Szymon Włodarczyk. W ostatniej części meczu Pawła Lenarcika pokonali jeszcze Robert Dadok i Mateusz Cholewiak.
W sparingu z Górnikiem w ekipie Miedzi zagrało dwóch testowanych piłkarzy: grecki obrońca Giannis Masouras i włoski pomocnik Davide Petrucci. Ten drugi negatywnie zapisał się w meczowym protokole. Petrucci w 47 minucie zobaczył czerwoną kartkę i do końca kwarty legniczanie musieli grać w osłabieniu.
Przed świętami drużynę trenera Grzegorza Mokrego czeka sprawdzian z czeskim zespołem FK Jablonec, a następnie piłkarze udadzą się na kolejny urlop, tym razem świąteczno-noworoczny. 4 stycznia Miedź rozpocznie drugi etap przygotowań, a pięć dni później wyjedzie na zgrupowanie do Turcji. Podczas obozu legniczanie mają rozegrać kolejne trzy sparingi, a do Polski wrócą 19 stycznia. Pierwszy mecz o ligowe punkty rozegrają 27 stycznia na własnym stadionie z Radomiakiem.