Udany czwartek dla tenisistów z Dolnego Śląska

Lubinianin Łukasz Kubot i wrocławianin Hubert Hurkacz są w ćwierćfinale gry deblowej halowych zawodów ATP w Paryżu. Ten drugi zawodnik wspólnie z Kanadyjczykiem Aliassimem wyeliminowali najwyżej rozstawioną parę turnieju.

Obie pary z polskimi tenisistami zwycięstwa odnosiły dopiero po tzw. super tie – breaku.
Rozstawieni z numerem „4” Kubot i Brazylijczyk Marcelo Melo wygrali w 2. rundzie z Brytyjczykami Jamiem Murrayem i Nealem Skupskim 6:2, 1:6 i 10-6. Lubinianin i jego partner walczą wciąż o udział w ATP Finals. Obecnie znajdują się na ósmym, ostatnim gwarantującym przepustkę do kończącej sezon imprezy masters, miejscu w rankingu „Battle for London” (uwzględniającym tylko tegoroczne wyniki). Kolejnymi rywalami Kubota i Melo we francuskiej stolicy będą reprezentanci gospodarzy Pierre-Hugues Herbert i Nicolas Mahut.
W ćwierćfinale tych samych zawodów są również Hubert Hurkacz i Felix Auger-Aliassime. Polak i Kanadyjczyk sprawili dużą niespodziankę, pokonując najwyżej rozstawionych w zawodach Kolumbijczyka Roberta Faraha i Argentyńczyka Horacio Zeballosa 6:3, 3:6 i 10-6. Sukces jest tym cenniejszy, że wrocławianin i Auger-Aliassime specjalizują się w singlu. Farah i Zeballos to z kolei doświadczeni i wysoko notowani debliści – pierwszy jest liderem światowego rankingu, a drugi plasuje się na trzeciej pozycji.
W piątek Hurkacz i Auger-Aliassime zagrają o półfinał z Australijczykiem Johnem Peersem i Nowozelandczykiem Michaelem Venusem.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *