Turniej ATP w Monte Carlo: Hurkacz odpadł w ćwierćfinale

Hubert Hurkacz odpadł w ćwierćfinale turnieju ATP Masters na kortach ziemnych w Monte Carlo (pula nagród 5,4 mln euro). Rozstawiony z numerem 11. polski tenisista przegrał po zaciętym pojedynku z doświadczonym Bułgarem Grigorem Dimitrowem 4:6, 6:3, 6:7 (2-7).

Rywalem 29. w światowym rankingu Dimitrowa w półfinale będzie Hiszpan Alejandro Davidovich Fokina.To był drugi pojedynek Hurkacza z prawie 31-letnim Bułgarem i druga porażka. Poprzednio polski tenisista, obecnie 14. w rankingu ATP, przegrał z nim w trzech setach w ćwierćfinale ubiegłorocznej edycji turnieju w Indian Wells – wówczas również uległ w tie-breaku decydującej partii 2-7.Piątkowy pojedynek trwał dwie i pół godziny. Po dwóch setach był remis, a trzecia partia okazała się najbardziej wyrównana i przyniosła najwięcej emocji.”Żaden z graczy nie ustąpił nawet o cal w napiętym, decydującym secie” – napisano na stronie ATP.Hurkacz już na początku trzeciej partii przełamał rywala, ale za chwilę sam stracił gema przy własnym podaniu.Przy stanie 4:4 polski tenisista ponownie przełamał Dimitrowa i wydawało się, że – prowadząc 5:4 i serwując – zdoła za chwilę wygrać cały mecz.Bułgar po raz kolejny pokazał jednak, że potrafi wybrnąć z trudnych sytuacji. Przełamał Hurkacza, a następnie wygrał gema przy swoim podaniu.Przy stanie 6:5 Dimitrow miał dwie piłki meczowe, ale obie w świetnym stylu Polak obronił, doprowadzając do tie-breaka.W nim przewaga starszego z tenisistów nie podlegała już dyskusji. Prowadził w pewnym momencie 5-1, by ostatecznie zwyciężyć 7-2.”Bułgar uderzał piłki w różnorodny sposób w tie-breaku, aby zmusić sfrustrowanego Hurkacza do serii błędów” – dodano na stronie ATP.Udział w ćwierćfinale to i tak najlepsze osiągnięcie 25-letniego Polaka w Monte Carlo.Na otwarcie wrocławianin pokonał Boliwijczyka Hugo Delliena 7:5, 6:4, w…