Takiego poradnika w Polsce jeszcze nie było. Szklarska Poręba przygotowała instrukcję dla turystów

To ewenement na skalę kraju. W Szklarskiej Porębie, którą rocznie odwiedza 2 miliony osób, powstała Turystyczna Instrukcja Obsługi. Ten swoisty savoir-vivre dostępny będzie w formie ulotki na terenie całego miasta.

– W instrukcji znajdziemy czternaście punktów – mówi Agnieszka Rozenek z referatu promocji w Szklarskiej Porębie.

– Lekkomyślne zachowania turystów widać między innymi na Ski Arenie Szrenica – mówi dyrektor techniczny Paweł Gogolewski:

Podobna sytuacja jest na Polanie Jakuszyckiej. Piękna pogoda w mieście zachęca do górskich wędrówek. Jednak w Karkonoszach panują trudne warunki, a turyści bardzo często są nieprzygotowani. Sprawa jest poważna, bo liczba interwencji GOPR-u wzrosła o 15 procent w stosunku do lat ubiegłych. Pomysł stworzenia Turystycznej Instrukcji Obsługi przypadł do gustu turystom.

To początek zmian. Już teraz pod wyciąg w weekend dojechać można busem, a jednokierunkowa droga usprawnić ma ruch w tym miejscu. Niedługo zamontowana zostanie tablica informująca o liczbie miejsc parkingowych przed wyciągiem, powstać ma parking przy tzw. goprówce. – Nasza propozycja jest całoroczna – przekonuje burmistrz Szklarskiej Poręby Mirosław Graf.

Turystyczna Instrukcja Szklarskiej Poręby to porady wypracowane wspólnie m.in z policją, GOPR-em, KPN-em i nadleśnictwem. 
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *