Szlakiem smaków Dolnego Śląska. Nowy kulinarny projekt w regionie

Szlakiem smaków Dolnego Śląska. Właśnie ruszył nowy, kulinarny projekt w naszym regionie, dzięki któremu będziemy mieli okazję podróżować drogami województwa, wzdłuż najlepszych, lokalnych restauracji.

Urząd Marszałkowski, Dolnośląska Organizacja Turystyczna oraz Uniwersytet Przyrodniczy przygotowują publikację, która ma za zadanie zebrać w jedno, wszystkie te miejsca i przepisy, które są charakterystyczne właśnie dla Dolnego Śląska -mówi Rajmund Papiernik z DOT-u:

Działo wydaje się być kompletnym i odpowiadać na różne kulinarne pytania:

Książka z przepisami oraz mapą ma ukazać się na rynku w październiku tego roku.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *