Strażacy w ambulansie? Tak często jest na Dolnym Śląsku [PUBLICYSTYKA]

Dzwonimy po pogotowie ratunkowe, bo ktoś pilnie potrzebuje pomocy. I faktycznie – nawet w miejscowościach oddalonych o dziesiątki kilometrów od dużych miast – już po kilku minutach ekipa pojawia się przed drzwiami. Tylko, że zamiast ludzi w pomarańczowych strojach, czy nawet białych kitlach do domu wchodzą… strażacy z pobliskiej OSP. Takie rzeczy już się dzieją – również na Dolnym Śląsku.

Nowy projekt ustawy o ratownictwie nie tylko sankcjonuje taki system, ale również zakłada wyposażenie strażaków w ambulansy (do 2032 roku przynajmniej jeden w każdej gminie).
W „Wieczorze zDolnego Śląska” Andrzej Andrzejewski ujawniał kulisy o projektu ustawy, który już podzielił środowisko polskich ratowników.
W audycji brali udział:

st.bryg. Andrzej Śliwowski Komendant Powiatowy PSP w Bolesławcu
Joanna Bronowicka, dyrektor Pogotowia Ratunkowego w Legnicy
mł. bryg. lek.med. Grażyna Krause Wojewódzka Koordynator Ratownictwa Medycznego we Wrocławiu
Dawid Stachura, wójt gminy Miłkowice.

Posłuchaj całej debaty:
[audioplayer id=”322802″ src=”/img/articles/125889/Strazacy-w-ambulansie-Tak-czesto-jest-na-Dolnym-Slasku-PUBLICYSTYKA-1-63a050b2a31a5-pp.mp3″/]
 
 
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *