Sprawiedliwy podział punktów pod Wawelem

W 23. kolejce piłkarskiej Ekstraklasy Śląsk Wrocław zremisował na wyjeździe z Cracovią 1:1.

Już w 7. minucie wynik spotkania mógł otworzyć Jakub Jugas, ale czeski piłkarz krakowskiego zespołu nie trafił w bramkę, strzelając z kilku metrów.
Śląsk, który przyjechał do Krakowa po kompromitującej porażce w ćwierćfinale Pucharu Polski z drugoligowym KKS Kalisz 0:3, tym razem był od początku zmobilizowany i już w  pierwszej groźniejszej akcji objął prowadzenie. Pomógł w tym gościom koszmarny błąd Virgila Ghity. Rumun we własnym polu karnym zatrzymał indywidualny rajd Johna Yeboaha, ale podał wprost do Łukasza Bejgera, który strzałem z ostrego kąta pokonał Karola Niemczyckiego.
Wrocławianie mogli podwyższyć prowadzenie w 35. minucie. Wyszli z kontrą czterech na dwóch, ale Hiszpan Erik Exposito, zamiast rozegrać akcję, zdecydował się na strzał z 16 metrów i posłał piłkę nad poprzeczką.
Od początku drugiej połowy do zdecydowanych ataków ruszyła Cracovia i w 54. minucie doprowadziła do wyrównania. Gruzin Otar Kakabadze strzelił z ostrego kąta, ale piłkę – niemal na linii bramkowej – sięgnął jeszcze Mateusz Bochnak i skierował do siatki. To był pierwszy gol w ekstraklasie pomocnik, pozyskanego w styczniu z Chrobrego Głogów.
Z upływem czasu warunki do gry stawały się coraz gorsze z powodu śnieżycy. Mimo to emocji nie brakowało.W 77. minucie gospodarze mogli objąć prowadzenie. Po strzale głową Czecha Davida Jablonsky’ego piłka odbiła się od słupka. W odpowiedzi kontratak wyprowadził Dennis Jastrzembski, lecz jego podanie do Patryka Szwedzika w ostatniej chwili przeciął wślizgiem Michał Rakoczy.
Potem Rafał Leszczyński okazał się lepszy…