Sobota pod znakiem derbów regionu w piłce ręcznej

Trzy mecze z udziałem naszych drużyn, dwa spotkania derbowe. W męskiej superlidze Chrobry grał w Głogowie z Zagłębiem Lubin. U pań KPR Jelenia Góra podejmował Zagłębie, a KPR Kobierzyce rywalizował z Vistalem Gdynia.

Emocji było sporo w starciu w Głogowie. Chrobry okazał się lepszy od Zagłębia. Prowadził do przerwy, w drugiej połowie potwierdził swoją wyższość. Dla głogowian to już 11. zwycięstwo w rozgrywkach, dzięki czemu zespół Jarosława Cieślikowskiego utrzymał trzecie miejsce w tabeli grupy granatowej i odskoczył czwartemu Wybrzeżu na dystans dwóch punktów.
W superlidze kobiet liderem tabeli Vistal. Gdynianki tym razem zaprezentowały się na naszym podwórku. Przyjechały do Kobierzyc i pewnie wygrały z beniaminkiem KPR. Dopiero na trzecim miejscu jest MKS Lublin, który został wyprzedzony w tabeli przez Metraco Zagłębie.
Lubinianki dziś wystąpiły na terenie lokalnego rywala. Na zakończenie 21. kolejki superligi wygrały w Jeleniej Górze w derbowy meczu z KPR-em 28:17.
PGNiG Superliga mężczyzn, 21. kolejka: Chrobry Głogów – Zagłębie Lubin 31:28 (17:13)
PGNiG Superliga kobiet, 21. kolejka: KPR Kobierzyce – Vistal Gdynia 21:28 (8:15)KPR Jelenia Góra – Metraco Zagłębie Lubin 17:28 (12:14).
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *