Sensacja wisiała w powietrzu

Siatkarki Volleya Wrocław przegrały na wyjeździe z Chemikiem Police 2:3 w meczu 2. kolejki Tauron Ligi.

Broniąca tytułu drużyna gospodarzy zaczęła mecz od prowadzenia 7:1 i wydawało się, że zgodnie z przewidywaniami skończy mecz w trzech szybkich setach. Zamiast tego Volley się postawił. Szybko doprowadził do remisu 9:9 i wygrał pierwszą partię 25:22.
Podrażnione mistrzynie Polski drugi set wygrały do 10. Wrocławianki wyciągnęły lekcje z tej partii i kolejna była ich najlepszą w meczu – pokonały faworytki do 15. Niestety w czwartym secie Chemik na czele z mocno atakującą Jovaną Brakocević-Canzian znów wygrał 25:10.
W tie-breaku zaczęło się od remisu 2:2, ale potem małą, ale wystarczającą przewagę utrzymywały siatkarki gospodarzy. Volley zmniejszył jeszcze straty do wyniku 9:10., ale od tego momentu zdobył już tylko trzy punkty i przegrał drugi mecz w tym sezonie.
Grupa Azoty Chemik Police – #VolleyWrocław 3:2 (22:25, 25:10, 15:25, 25:10, 15:12)Grupa Azoty Chemik Police: Fabiola Almeida de Souza, Jovana Brakocevic-Canzian, Maira Cipriano, Agnieszka Korneluk, Martyna Łukasik, Iga Wasielewska – Maria Stenzel (libero) – Martyna Czyrniańska, Lenka Oveckova, Joanna Sikorska#VolleyWrocław: Anna Bączyńska, Regiane Bidias, Melissa Evans, Lucie Muhlsteinova, Joanna Pacak, Dominika Witowska – Magdalena Saad (libero) – Aleksandra Gromadowska, Łucja Kuriata, Julia Stancelewska, Adrianna Szady, Julia Szczurowska.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *