Radio Wrocław Kultura: retransmisja koncertu laureatów PPA (od 16:00)

Radio Wrocław Kultura DAB+Teatr, Muzyka – wtorek, od 16:00 (powt. w środę od 9:00)

W tym tygodniu jesteśmy na 44. Opolskich Konfrontacjach Teatralnych „Klasyka Żywa”. Dlatego nasz program wygląda inaczej niż zwykle, ale nie zabraknie tego, co zawsze, czyli artystycznych i kulturalnych Emocji.
16:00/ Retransmisja koncertu laureatów Konkursu Aktorskiej Interpretacji Piosenki 40. Przeglądu Piosenki Aktorskiej. Nie wszyscy słyszeli i widzieli, a tych, którzy w zawodnej ludzkiej pamięci mają to wydarzenie, zachęcamy do utrwaleń. To był naprawdę ciekawy koncert, z kilkoma nadzwyczajnymi wykonaniami i zaskakującymi interpretacjami. 16 piosenek, a nawet więcej, bo artystów zapowiada świetny chór, i ósemka finalistów. M.in. 'Piechotą do lata’, 'Na zakręcie’, 'Och, ten Holywood’, 'Centrala’, Szekspir, Osiecka, Niemen, Cohen… Czyli: Rafał Derkacz, Sylwia Gajdemska, Karolina Gwóźdź, Ralph Kaminski, Kulki Mocy, czyli Magda Pasierska i Szymon Tomczyk, Gabriela Kundziewicz, Albert Pyśk, Natalia Skorupka.
Tuż po 18:00 retransmisja numer 2. Tym razem debaty o kulturze, jej roli i finansowaniu na Dolnym Śląsku. W związku z niepokojącymi wieściami o cięciach i ewentualnych likwidacjach instytucji kultury rozmawiamy przy okrągłym stole Radia Wrocław. Uczestnicy dyskusji prowadzonej przez red. Dariusza Wieczorkowskiego: Agnieszka Dziedzic – szefowa Wydziału Kultury Urzędu Marszałkowskiego, Danuta Marosz – dyrektorka Teatru Dramatycznego w Wałbrzychu, Konrad Imiela – dyrektor Teatru Muzycznego Capitol we Wrocławiu, Andrzej Kosendiak – dyrektor Narodowego Forum Muzyki, Zbigniew Szymczyk – dyrektor Wrocławskiego Teatru Pantomimy, Grzegorz…
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *