Puchar Polski: Bez niespodzianki we Wrocławiu

W spotkaniu 1/32 finału piłkarze Śląska II Wrocław przegrali z ekstraklasowym Zagłębiem Lubin 0:3.

Zespó Ekstraklasy nie wystawił rezerwowego składu, dając sygnał, że chce walczyć o pełną pulę w postaci awansu. Wrocławianie natomiast chcieli sprawić niespodziankę i trochę „napsuć krwi” wyżej notowanemu rywalowi.
W pierwszych fragmentach spotkania nie było specjalnie widać różnicy pomiędzy zespołami. Wrocławianie mądrze grali w defensywie, a w ataku dwie szanse – choć niezbyt klarowne – miał Bartosz Marchewka, jednak za każdym razem był blokowany przez obrońców. W 33. minucie goręcej zrobiło się pod bramką WKS-u, kiedy na strzał zdecydował się Ilja Żigulew ale jego uderzenie po rykoszecie nieznacznie minęło bramkę Śląska.
Gdy do końca pierwszej połowy zostało kilka minut i nic nie zwiastowało zmiany obrazu spotkania, do górnej piłki w okolicy linii środkowej wyskoczyli Tomas Zajic i Mariusz Pawelec. Starcie tych zawodników okazało się na tyle pechowe dla obrońcy WKS-u, że ten musiał przedwcześnie opuścić murawę. A niedługo po zejściu Pawelca Patryk Szysz zdecydował się na techniczny strzał z okolic narożnika pola karnego, po którym futbolówka wpadła tuż obok słupka i rozpaczliwie interweniującego Maksymiliana Boruca.
Wrocławianie jeszcze nie otrząsnęli się po pierwszym ciosie rywali, a już przegrywali 0:2. Kilkadziesiąt sekund po pierwszym trafieniu Tomas Zajic skutecznie wykończył zespołową akcję Zagłębia. Po 45 minutach Miedziowi wygrywali 2:0.
W drugiej połowie obraz gry nie uległ diametralnej zmianie. Podopiecznym Krzysztofa Wołczka trudno odmówić chęci i ambicji, ale nie byli w stanie stworzyć sobie klarownych sytuacji. W 53….