Porażka w stolicy

Zagłębie Lubin przegrało na wyjeździe z Legią Warszawa 1:2 w meczu 7. kolejki PKO BP Ekstraklasy.

Bohaterem Legii był Tomas Pekhart. Czech zdobył obie bramki i z dorobkiem sześciu przewodzi klasyfikacji strzelców. W ekstraklasie Pekhart odpowiada za niemal wszystkie gole Legii, która łącznie zdobyła ich siedem.
31-letni napastnik wynik otworzył po 30 minutach gry. Stojąc na linii pola karnego plecami do bramki otrzymał podanie od Pawła Wszołka, odwrócił się i płaskim, precyzyjnym strzałem przy słupku pokonał Dominika Hładuna.
Zagłębie wyrównało w 38. minucie, kiedy rzut karny wykorzystał Filip Starzyński. Chwilę wcześniej Bartosz Slisz, który do stolicy trafił z Lubina, sfaulował Serba Dejana Drazica.
O ile pierwsza część spotkania była wyrównana, to po przerwie gospodarze wyraźnie przeważali. Efektem był jednak tylko jeden gol. W 53. minucie Brazylijczyk Luquinhas idealnie dośrodkował do Pekharta, a ten głową trafił do siatki.
W tabeli Zagłębie nadal jest trzecie, a Legia awansowała na siódme miejsce. Do prowadzącego Rakowa Częstochowa traci siedem punktów, ale ma dwa mecze zaległe.Legia Warszawa – Zagłębie Lubin 2:1 (1:1)Gole: 1:0 Tomas Pekhart (30), 1:1 Filip Starzyński (38-karny), 2:1 Tomas Pekhart (53-głową).Żółta kartka – Legia Warszawa: Artur Jędrzejczyk. Zagłębie Lubin: Dejan Drazic.Sędzia: Piotr Lasyk (Bytom). Legia Warszawa: Artur Boruc – Josip Juranovic, Igor Lewczuk, Artur Jędrzejczyk, Filip Mladenovic – Paweł Wszołek, Walerian Gwilia (83. Domagoj Antolic), Bartosz Slisz, Michał Karbownik (85. Joel Valencia), Luquinhas – Tomas Pekhart.KGHM Zagłębie Lubin: Dominik Hładun – Kacper Chodyna, Lorenco Simic, Lubomir Guldan,…