Porażka Śląska w ekstraklasie. Katastrofalna bramka samobójcza w tle

Piłkarze Śląska Wrocław w 8. kolejce ekstraklasy przegrali na wyjeździe ze Stalą Mielec 0:2.

W sobotę pierwsi dogodną okazję do zdobycia gola mieli gospodarze, ale Said Hamulic nie wykorzystał „prezentu” od Javiera Hyjka, który zagrał do tyłu tak, że piłka trafiła do napastnika Stali. Letni nabytek mielczan mając przed sobą tylko Michała Szromnika nie potrafił go pokonać.
Śląsk mógł zdobyć gola kwadrans później. Wówczas groźnie strzelił Erik Exposito, ale Bartosz Mrozek – z trudem, na raty łapiąc piłkę – obronił.
Przewagę miała jednak Stal i udowodniła ją zdobywając gola w 24. min. Po dośrodkowaniu z prawej strony Fryderyka Gerbowskiego celną „główką” popisał się Hamulic.
Przy stanie 1:0 inicjatywę przejął Śląsk. W 32. min. po zagraniu Adriana Łyszczarza piłka odbiła się od słupka, zaś dobitkę Exposito zablokował Mateusz Matras.
W 69. min zespół z Podkarpacia zdobył gola w niespotykany sposób. Goście wykonywali rzut rożny, po którym piłka trafiła do będącego w okolicach środka boiska Hyjka, a ten mocno kopnął ją w kierunku swojego bramkarza. Wysunięty przed pole karne Michał Szromnik nie trafił w futbolówkę, która powędrowała do opuszczonej bramki gości. Gol-kuriozum.
Śląsk najlepszą okazję do zdobycia honorowej bramki miał w doliczonym czasie gry. Jednak rezerwowy Sebastian Bergier – mając przed sobą tylko Mrozka – nie potrafił go pokonać.
PGE FKS Stal Mielec – Śląsk Wrocław 2:0 (1:0).
Bramki: 1:0 Said Hamulic (24-głową), 2:0 Javier Hyjek (69-samobójcza).
Żółta kartka – PGE FKS Stal Mielec: Fabian Hiszpański, Mateusz Matras. Śląsk Wrocław: Patryk Janasik.
Sędzia: Damian Kos (Gdańsk). Widzów: 5 252.
PGE FKS Stal Mielec:…
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *