Porażka koszykarek z Polkowic

W meczu 11. kolejki Energa Basket Ligi Kobiet BC Polkowice przegrało na wyjeździe z AZS UMCS Lublin 74:79.

Spotkanie mistrzyń z wicemistrzyniami kraju było bardzie emocjonujące i stało na wysokim poziomie. Przez cały czas toczyła się wyrównana walka i zmieniało się prowadzenie. Kibice byli też świadkami festiwalu rzutów za trzy punkty, bo każda z drużyn zaliczyła ich aż po 13 (Weronika Gajda – 6, Aleksandra Stanacev -5, Artemis Spanou i Katarina Zec – po 4). 19 zbiórek miała Natasha Mack z lubelskiego zespołu.Trener polkowiczanek Karol Kowalewski gratulując gospodyniom wygranej podkreślił, że to zasłużone zwycięstwo przypadło tym, które bardziej tego chciały.Szkoleniowiec lubelskich akademiczek Krzysztof Szewczyk, nie kryjąc satysfakcji z pokonania najlepszej polskiej drużyny, chwalił swoje zawodniczki za to, że mimo kadrowego osłabienia (zabrakło Sparkle Taylor, Magdaleny Ziętary i Anny Wińkowskiej) wykazały charakter i do końca walczyły o bonusowe – jak to określił – zwycięstwo. 
Polski Cukier AZS UMCS Lublin – BC Polkowice 79:74 (17:18, 25:22, 17:20, 20:14)
Punkty dla AZS: Aleksandra Stanacev 26, Katarina Zec 19, Natasha Mack 13, Tetiana Jurkewicius 8, Aleksandra Zięmborska 6, Olga Trzeciak 4, Aleksandra Kuczyńska 3.Punkty dla BC: Weronika Gajda 20, Artemis Spanou 16, Erica Wheeler 14, Stephanie Mavunga 14, Liliana Banaszak 4, Weronika Telenga 4, Klaudia Gertchen 2, Julia Piestrzyńska 0, Żala Friskovec 0, Bożena Puter 0.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *