Polkowice blisko mistrzostwa. Wheeler blisko triple-double

W trzecim meczu finałów Energa Basket Ligi Kobiet koszykarki BC Polkowice pokonały na wyjeździe AZS Lublin 77:73. Dolnośląski zespół odwrócił losy spotkania w czwartej kwarcie, a bohaterką była Erica Wheeler, która zdobyła 27 punktów, 9 zbiórek i 9 asyst. W finałowej serii do trzech wygranych BC Polkowice prowadzi 2:1. Czwarty mecz w czwartek w Lublinie.

Po niespodziewanym zwycięstwie akademiczek w pierwszym spotkaniu w Polkowicach okazało się, że w Lublinie rozegrane zostaną aż dwa mecze, które mogą zadecydować o mistrzostwie kraju.
W finałowej rywalizacji drużyn, które o złoto grały także przed rokiem zdecydowanym faworytem jest mistrz z Polkowic, ale stopień trudności powtórzenia sukcesu tym razem jest znacznie większy, co sprawia, iż rosną emocje i te decydujące spotkania są dla kibiców ciekawsze.
Początek wtorkowego meczu był dość nerwowy ze strony polkowiczanek, a efektowny dla gospodyń wspieranych gorącym dopingiem kibiców, którzy wypełnili halę im. Zdzisława Niedzieli przy Alejach Zygmuntowskich.
Pierwsze punkty rzutem zza linii 6,75 m zdobyła Olga Trzeciak, a tuż przed końcem pierwszej kwarty lublinianki miały piętnastopunktową przewagę 25:10, którą „trójką” zmniejszyła najlepsza tego dnia na parkiecie Erica Wheeler.
W drugiej kwarcie gospodyniom przytrafiło się kilka błędów, a obrończynie mistrzowskiego tytułu dzięki celnym rzutom z dystansu odrobiły straty i na przerwę zespoły schodziły przy stanie 38:38. W tej części podopiecznym Krzysztofa Szewczyka nie udało się ani razu trafić z dystansu.
Trzecia kwarta, bardzo dobrze rozpoczęta przez akademiczki („trójki” Sparkle Taylor i Aleksandry Stanacev), pozwoliła im na ponowne uzyskanie większej przewagi, bo w 25. min było już 50:41, a przed decydującą kwartą na tablicy widniał wynik 55:49.
Ostatnia część spotkania była niezwykle emocjonująca i końcowy rezultat ważył się dosłownie do ostatnich chwil, bo na 13 sekund przed…