Policja za darmo znakuje rowery – będzie je łatwiej namierzyć w razie kradzieży

Rower to znakomity środek transportu, który może nam pomóc uniknąć tkwienia w długim korku. Niestety, jednoślady cieszą się rosnącą popularnością także wśród złodziei, dlatego warto zadbać o jego bezpieczeństwo.

Wrocławska policja organizuje akcję prewencyjną „Twój rower – Twoja własność”. Jej założeniem jest znakowanie jednośladów, które trafią następnie do specjalnej bazy danych, dzięki czemu o wiele prostsze może być odnalezienie roweru, kiedy ten zostanie skradziony. Program skierowany jest do wszystkich właścicieli jednośladów. -Rower możemy oznakować we wszystkich wrocławskich komisariatach policji, mówi aspirant Aleksandra Freus z wrocławskiej policji, wskazując na cel programu:
[audioplayer id=”316091″ src=”/img/articles/122923/Policja-za-darmo-znakuje-rowery-bedzie-je-latwiej-namierzyc-w-razie-kradziezy-1-63162625cc1ce-u8.mp3″/]
Rower, który ma zostać oznakowany musi posiadać pełne, sprawne wyposażenie określone ustawą. Chodzi o kompletne oświetlenie, działający hamulec oraz dzwonek. Czy złodzieje mają szansę obejść prawo i spróbować zarejestrować kradziony rower na swoje dane? Asp. Aleksandra Freus rozwiewa wszelkie wątpliwości:
[audioplayer id=”316092″ src=”/img/articles/122923/Policja-za-darmo-znakuje-rowery-bedzie-je-latwiej-namierzyc-w-razie-kradziezy-1-6316262a6d843-u8.mp3″/]
Akcja „Twój rower – Twoja własność” organizowana jest cyklicznie a jednoślady można rejestrować przez cały rok.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *