Podział punktów, emocje i… spory niedosyt na stadionie we Wrocławiu

Piłkarze Śląska byli drużyną lepszą, stworzyli więcej sytuacji bramkowych, ale nie zdołali zdobyć kompletu punktów, remisując u siebie z Jagiellonią Białystok 2:2 w 14. kolejce Ekstraklasy.

Mecz na Tarczyński Arenie od początku był toczony w szybkim tempie i mógł się podobać kibicom. Jagiellonia grała nieco cofnięta, ale nie broniła się całym zespołem, też starała się podchodzić pressingiem i rozgrywać ataki, a nie tylko kopać piłkę do przodu. Śląsk miał przewagę, częściej gościł pod polem karnym rywali, ale w samej szesnastce było już znacznie gorzej.
Bardzo widoczny był John Yeboah, który co chwilę nękał obronę gości. Niemiecki skrzydłowy już w 5,. minucie oddał pierwszy celny strzał w tym spotkaniu, ale zbyt słaby, by zaskoczyć bramkarza gości.  Okazje na gola miał także Erik Exposito. Za pierwszym po strzale Hiszpana świetną paradą popisał się Zlatan Alomerovic, a za drugim piłka przeleciała o centymetry obok bramki.
Wydawało się, że jeżeli ktoś strzeli gola, będzie to Śląsk. Wówczas fatalny błąd popełnił Victor Garcia, który tak podawał do Nahuela Leivy, że piłkę przejął Marc Gual. Napastnik Jagiellonii był sam, ale zdołał najpierw przepchnąć Leivę, później „zakręcić” Konradem Poprawą i mierzonym strzałem z pola karnego skierować piłkę do siatki.
Gol niewiele zmienił w obrazie gry. Śląsk nadal nacierał, miał przewagę, ale akcjom gospodarzy brakowało skutecznego wykończenia. Kiedy wydawało się, że w pierwszej połowie już nic się nie zmieni, w ostatniej akcji przed przerwą Piotr Samiec-Talar świetnie zagrał do Petra Schwarza, który uderzył pod poprzeczkę i było 1:1.
Druga połowa mogła, a nawet powinna zacząć się od gola dla Śląska. Po kontrataku Yeboah zdecydował się na strzał i piłka minęła bramkę, a powinien dograć…