Piąta wygrana koszykarzy Śląska w Basket Lidze

Czarni Słupsk napędzili stracha wrocławianom, ale Śląsk wygrał ostatecznie na wyjeździe 77:75.

Obie drużyny zaczęły spotkanie od szybkich, ale często zbyt chaotycznych i nieudanych akcji w ataku. Konto punktowe gospodarzy otworzył rzutem za trzy Michał Chyliński, jednak później Czarni nie trafiali zza łuku mimo otwartych pozycji. Z czasem lekką inicjatywę zaczęli przejmować Trójkolorowi – Gołębiowski zapakował po przechwycie, a blokami popisali się Martin i Dziewa. Ten pierwszy wykonał też swój firmowy wjazd pod kosz, a po punktach w kontrze Nizioła WKS prowadził 14:7.
Zespół Mantasa Cesnauskisa zdawał się wyciągać wnioski i szukał punktów głównie w akcjach podkoszowych, co kilkukrotnie przyniosło oczekiwany skutek. Śląsk powiększył jednak prowadzenie, w dużej mierze za sprawą Łukasza Kolendy, który zaliczył świetne wejście z ławki – a konkretnie dwa punkty z linii oraz dwa celne rzuty niemal równo z syreną (raz kończącą akcję, a raz kwartę). Po 10 minutach na tablicy widniał wynik 27:17 dla gości.
Agresja i skupienie w obronie, żywotność w ataku oraz wysokie umiejętności indywidualne – głównie dzięki tym atutom Śląsk w kolejnych minutach podwoił prowadzenie. Czarni nie zdobyli punktów przez ponad 200 sekund, a Śląsk w ataku nie próżnował. Trójkę trafił Gołębiowski, świetnie pod koszem radził sobie Dziewa, wsadem i rzutem z półdystansu zaimponował Martin. Zawodnicy WKS-u wyglądali na zmotywowanych, pewnych siebie i prowadzili już 38:19.
W kolejnych minutach gospodarze w końcu zaliczyli lepszy fragment – dwukrotnie zapunktował Coleman, a zza łuku znów przymierzył Chyliński (jego dwie trójki były jedynymi Czarnych w pierwszej…