Od niedzieli można zwiedzać Arboretum Wojsławice

Ogród Botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego umiejscowiony jest na obszarze chronionego krajobrazu Wzgórz Niemczańsko-Strzelińskich. To miejsce zdobi kolekcja obejmująca ponad 14 tysięcy gatunków i odmian roślin drzewiastych oraz byliny. Obiekt będzie czynny do października.

– Oczekujemy na pojawienie się festiwalu różnorodności barw i zapachów wiodących kolekcji magnolii (ponad 100 gatunków i odmian), różaneczników, a następnie lilaków. Zachwycają już kwitnące ciemierniki, a także kwitnące drzewa i krzewy. Wkrótce rozkwitnie sad czereśniowy założony na jednym z malowniczych wzgórz. Sad ten stanowi Bank Genów Dolnośląskich Odmian Czereśni (ponad 200 gatunków i odmian) i jest jedynym takim założeniem w Polsce. Już niedługo obsypią się kwieciem rabaty z ujmującymi i bezcennymi Kolekcjami Narodowymi piwonii, różaneczników i liliowców – opisują przedstawiciele  Arboretum Wojsławice. W zeszłym roku otwarto Ogród Milenijny, gdzie zgromadzono liliowce, kosaćce, powojniki, różaneczniki, świerki czy miskanty. Arboretum to jedna z najbardziej znanych atrakcji turystycznych Dolnego Śląska. W zeszłym roku w kategorii Produkt Turystyczny Polsko-Czeskiego Pogranicza kapituła konkursu uznała Wojsławice Arboretum – Ogród Botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego, za jeden z najpiękniejszych tego typu obiektów na polsko-czeskim pograniczu.
WIĘCEJ: Zapraszamy do Arboretum Wojsławice od 18 kwietnia do 24 października 2021 r.
 
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *