Niewykorzystana szansa Miedzi i tylko remis z GKS Tychy

Zespół z Legnicy dwukrotnie wychodził na prowadzenie, ale skończyły się tylko na wyniku 2:2 w meczu 30 kolejki pierwszej ligi.

Na początku spotkania oba zespoły długo wzajemnie się badały. Legniczanie jakby uśpili rywali, by w 12 minucie wyprowadzić zabójczą akcję. Omar Santana z bliskiej odległości wpakował piłkę do siatki po zagraniu Jakuba Łukowskiego z prawej strony. W 25 minucie groźną akcję przeprowadzili tyszanie. Łukasz Moneta minął obrońcę i z kilku metrów mocno uderzył, ale Łukasz Załuska zdołał odbić piłkę za linię końcową.
W 28 minucie w pole karne dośrodkował Paweł Zieliński, piłkę przejął Keon Daniel, ale się pomylił. Futbolówka trafiła do Jakuba Łukowskiego, który uderzył nad bramką. Cztery minuty później Miedź powinna podwyższyć prowadzenie. Kacper Kostorz posłał prostopadłą piłkę do Marquitosa. Ten znalazł się w sytuacji sam na sam, ale lepszy okazał się Konrad Jałocha. W 38 minucie z prawej strony niecelnie strzelał Sebastian Steblecki. Trzy minuty później GKS wyrównał po strzale głową Szymona Lewickiego.
Po przerwie obraz gry się nie zmienił. Obie drużyny miały swoje szanse. W 56 minucie Marquitos z Łukowskim krótko rozegrali rzut rożny. Za chwilę Marcos znalazł się z piłką w polu karnym, ale jego strzał został zablokowany. W 61 minucie Joan Roman, który chwilę wcześniej pojawił się na boisku, otrzymał podanie niemal sprzed bramki od Jakuba Łukowskiego i pewnym strzałem dał Miedzi ponowne prowadzenie.
Kolejną groźną akcję legniczanie przeprowadzili w 77 minucie, ale Konrad Jałocha obronił zarówno pierwszy strzał, jak i dobitkę Marquitosa. Minutę później po dośrodkowaniu Łukasza Grzeszczyka z rzutu wolnego w naszym polu karnym zrobiło się…
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *