Nierówny mecz Ślęzy, ale zakończony zwycięstwem

W spotkaniu 14. kolejki Basket Ligi Kobiet Ślęza Wrocław we własnej hali pokonała Energę Toruń 74:61.

Zaczęło się od prowadzenia gości 6:2, ale spotkanie znakomicie rozpoczęła Karolina Stefańczyk, która zdobyła pierwsze siedem punktów dla Ślęzy. Rywalizacja była jednak zacięta i żadna ze stron nie potrafiła zbudować sobie bezpiecznej przewagi. Po siedmiu oczkach Stefańczyk, pięć kolejnych dorzuciła Anna Jakubiuk. Po akcji 2+1 w wykonaniu kapitan żółto-czerwonych prowadziły one 12:8, chwilę później prowadzenie urosło o kolejne 2 punkty za sprawą Patricii Bright.
Ale przez następne pięć minut gospodynie trafiły tylko raz, nie tylko pozwalając Enerdze na doprowadzenie do remisu, ale i na przejęcie inicjatywy. Dziewięć punktów z rzędu duetu Tyler Scaife – Evelyn Adebayo odwrócił tymczasowo losy spotkania i nawet celny rzut Bright na 22 sekundy przed końcem pierwszej kwarty nie pomógł Ślęzie wyjść na prowadzenie.
Wrocławianki jednak dość szybko po wznowieniu gry odzyskały kontrolę nad wydarzeniami, odrabiając straty z nawiązką po 3,5 minutach gry. Gdy do udanego wejścia pod kosz Dominique Wilson trzypunktowe trafienie dołożyła Julia Drop zrobiło się 25:20 i trenerka Emilia Lamparska poprosiła o przerwę na żądanie.
Ta przyniosła efekt, bo jej podopieczne zdobyły sześć oczek z rzędu, ponownie przejmując inicjatywę. Ale już chwilę później nastąpił kolejny zwrot akcji – dwa punkty Moniki Jasnowskiej i dwa oczka Patricii Bright sprawiły, że ponownie na prowadzeniu była Ślęza. Wrocławianki wreszcie znalazły swój rytm i w dwie minuty zdobyły osiem punktów bez odpowiedzi rywalek, dzięki czemu zrobiło się 37:27. Bardzo dobry fragment gry zaliczyła…