Muzyczna Bitwa Radia Wrocław na ostatniej prostej

23 maja
Dziś rozgrywamy przedostatni półfinałowy pojedynek tej edycji. O Wasze głosy i wejście do finału tygodnia walczą: z numerem 1 wrocławski zespół Uvaga i z numerem 2 pochodząca ze Świdnicy formacja Rohele.
Na SMS-y ze wskazaniem wybranej grupy czekamy do godz. 8.00 dnia 24 maja. W czwartek finał tygodnia, w którym spotkają się zwycięzcy z poniedziałku, wtorku i środy.
Rohele – Martwy sen

Zespół powstał w 2013 roku w Świdnicy, laureaci przeglądu Truskawka 2017.
„Gramy grunge i rock inspirowany latami 80′ i90′. Prrzez muzykę staramy się wyrzucić to, co leży nam na wątrobie. W swoich tekstach chcemy uzmysłowić jak łatwo popaść w uzależnienie i zgubić się w dzisiejszym świecie”.

SKŁAD:

Aleksander Koprowski – gitara/wokal
Szymon Gałecki – gitara
Mateusz Zakrzewski – gitara basowa
Janek Mikuła – perkusja

Uvaga – Zapomniana melodia

Nowy wrocławski kwintet, sami opisują się tak „torpeda thrash – funk z mocną melodią i bezkompromisowym wokalem.

Koncertowy polot z mocną dawką improwizacji. Uvaga łączy rap i wykręcone partie solowe. Nietypowa muzyczna współpraca międzyresortowa”.
Skład:

Dariusz „Dre Jape” Łukaszewicz – Wokal
Piotrek „Ziołek” Ziółkowski – Perkusja
Marek Ziółkowski – Bass
Adam Piotrowski – Gitara „melodyjna”
Jarosław Łukaszewicz – Gitara „solowa”

Facebook: https://www.facebook.com/uvvaga

Przypomnijmy, że Wielki Finał Muzycznej Bitwy już 10 czerwca w Sali Koncertowej Radia Wrocław.
A poniżej kandydaci do miana trzeciego Wielkiego Finalisty.
22 maja – wygrywa Violet Train
1) Follow White Rabbit (RW Bitwa 1)
Zespół Follow White Rabbit powstał na początku 2016 roku, ostateczny skład zespołu wykrystalizował się w lutym 2017. „Ideą jaką nam przyświeca od samego początku jest wykonywanie takiej muzyki, która byłaby w stanie dotrzeć do maksymalnie szerokiej grupy odbiorców. W związku z tym świadomie porzuciliśmy to, co dotychczas było dla nas w muzyce niezwykle istotne (a więc ciężkie, połamane riffy czy niekonwencjonalne rozwiązania rytmiczne) na rzecz…
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *