MP w biathlonie: Hojnisz-Staręga i Zawół najlepsi w sprincie

Monika Hojnisz-Staręga (KS AZS AWF Katowice) wśród kobiet i Marcin Zawół (Karkonosze Jelenia Góra) u mężczyzn okazali się najlepsi w biegu sprinterskim podczas mistrzostw Polski w biathlonie, które odbywają się w Dusznikach-Zdroju.

O wygranej Hojnisz-Staręgi zadecydował bardzo dobry bieg. Zawodniczka KS AZS AWF Katowice miała jeden strzał niecelny, czyli podobnie jak jej klubowa koleżanka – pochodząca z Wałbrzycha – Kamila Żuk, która zajęła drugie miejsce, ale wygrała z przewagą blisko pół minuty.Ciekawiej było w rywalizacji mężczyzn, gdzie zaniosło się, że po złotym medalu w środowym biegu indywidualnym również w sprincie na najwyższym stopniu podium może stanąć Wojciech Filip. Zawodnik KS AZS AWF Wrocław w drugim strzelaniu popełni jednak dwa błędy i pomimo dobrego biegu znalazł się dopiero na siódmym miejscu. Po złoto sięgnął Zawół, który tylko raz się pomylił na strzelnicy a do tego utrzymywał równe tempo na trasie i o 11 sekund wyprzedził Andrzeja Nędzę-Kubińca (BKS WP Kościelisko).Na piątek zaplanowano bieg ze startu wspólnego.wyniki:sprint 7,5 km kobiet
1. Monika Hojnisz-Staręga (KS AZS AWF Katowice) 23.32,2 (1 karna runda) 2. Kamila Żuk (KS AZS AWF Katowice) strata 27,3 (1) 3. Anna Mąka (BKS WP Kościelisko) 1.28,5 (2)
sprint 10 km mężczyzn
1. Marcin Zawół (Karkonosze Jelenia Góra) 26.22,3 (1) 2. Andrzej Nędza-Kubiniec (BKS WP Kościelisko) 11,2 (1) 3. Grzegorz Guzik (BLKS Żywiec) 16,1 (2)
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *