Młodzieżowiec Betardu Sparty sprawdził się w Ostrowie

Jakub Krawczyk (na zdjęciu) zajął 7. miejsce w pierwszym w tym sezonie żużlowym turnieju Zaplecza Kadry Juniorów. Na torze w Ostrowie Wielkopolskim triumfował z kompletem punktów Damian Ratajczak z Unii Leszno.

Turniej szkoleniowy zgromadził na stracie czołówkę polskich juniorów. Jedynym przedstawicielem wrocławskiego klubu był Jakub Krawczyk. Junior Betardu Sparty miejscowy tor znał doskonale, bo do zespołu z Wrocławia trafił właśnie z Ostrowa Wielkopolskiego.
Krawczyk występy zaczął od 7 punktów w trzech startach, co po trzech seriach plasowało go w czołówce zawodów. W dwóch kolejnych wyścigach zawodnik wrocławskiego klubu dojeżdżał do mety na trzeciej pozycji i ostatecznie z dorobkiem 9 punktów zajął siódmą lokatę w zawodach.  
Losy zwycięstwa rozstrzygnęły się w 16. biegu, w którym spotkali się niepokonani do tego momentu Damian Ratajczak i Oskar Paluch ze Stali Gorzów. Wygrał ten pierwszy, a po kolejnej trójce w ostatniej serii junior z Leszna z kompletem 15 punktów zwyciężył także całym turnieju. Na drugim stopniu podium stanął Paluch, a walka o trzecią pozycję rozstrzygnęła się dopiero po biegu dodatkowym. W nim najszybszy był reprezentant gospodarzy Sebastian Szostak. 
WYNIKI (za sportowefakty.wp.pl):
1. Damian Ratajczak (Fogo Unia Leszno) – 15 (3,3,3,3,3)2. Oskar Paluch (ebut.pl Stal Gorzów) – 13 (3,3,3,2,2)3. Sebastian Szostak (Arged Malesa Ostrów) – 11+3 (2,2,1,3,3)4. Kevin Małkiewicz (ZOOleszcz GKM Grudziądz) – 11+1 (2,3,3,0,3)5. Kacper Halkiewicz (Tauron Włókniarz Częstochowa) – 11+2 (3,2,2,1,3)6. Szymon Ludwiczak (Tauron Włókniarz Częstochowa) – 10 (2,2,3,1,2)7. Jakub Krawczyk (Betard Sparta Wrocław) – 9 (2,3,2,1,1)8. Krzysztof Lewandowski (KS Apator Toruń) – 8 (3,0,1,2,2)9. Bartosz Bańbor (Orlen Oil Motor Lublin) – 8…
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *