Mistrzynie Polski rozbiły Piotrcovię

Piłkarki ręczne KGHM-u Zagłębia Lubin pokonały u siebie drużynę z Piotrkowa Trybunalskiego 39:21 w meczu 20. kolejki grupy mistrzowskiej Superligi. Najwięcej goli dla zwycięskiego zespołu – 10 – zdobyła Adrianna Górna.

Miedziowe poniedziałkowy mecz zaczęły od mocnego uderzenia. Wynik spotkania otworzyła Joanna Drabik, a w trzeciej minucie było już 3:0 dla Zagłębia. Chwilę później pierwszą bramkę dla drużyny z Piotrkowa zdobyła Oliwia Szczepanek. Nie minęło osiem minut, a o czas dla swojej drużyny musiała poprosić Agata Cecotka. Piotrovia nie mogła znaleźć sposobu na świetnie dysponowane lubinianki i przegrywała aż 1:7.
KGHM MKS Zagłębie grało rewelacyjnie, skutecznie w ataku, a do tego twardo w obronie, co przekładało się na wynik. Po upływnie kwadransa Miedziowe, które miały zdecydowaną przewagę na parkiecie, prowadziły już 11:2. Dziesięcioma bramkami lubinianki wygrywały już chwilę później, kiedy było 13:3. Świetnie dysponowane liderki rozgrywek nie pozostawiły rywalkom żadnych złudzeń i do przerwy prowadziły zdecydowanie 20:9.
W drugiej połowie dominacja KGHM MKS Zagłębia była jeszcze bardziej wyraźna. Kwadrans po zmianie stron było 32:15 dla Miedziowych, a jedną z bramek zdobyła nawet bramkarka Barbara Zima, która trafiła do bramki rywalek po rzucie przez całe boisko. Koncert lubinianek trwał, a wynik zbliżał się do dwudziestu bramek przewagi. Stało się to faktem w 50. minucie, gdy Karolina Milczarczyk rzuciła na 36:16. Już do końca mistrzynie kraju bawiły się grą i wygrały zdecydowanie 39:21.
KGHM Zagłębie umocniło się na prowadzeniu w tabeli Superligi. Obrończynie tytułu o 11 punktów wyprzedzają KPR Gminy Kobierzyce i o 12 MKS Lublin.
KGHM MKS Zagłębie Lubin – Piotrcovia Piotrków Trybunalski 39:21 (20:9)
Zagłębie: Maliczkiewicz, Zima –…